Blog

Zeynep & Sırrı Çifti için Sade Davetiye Modeli

Muhteşem tozpembe kemeri ve sade görünümlü davetiye mühürü ile bu modelimiz 2019 davetiye modelleri arasında en çok ilgi görenlerden oldu. Natalie monogramlı transparan davetiye modelimizi tercih eden Zeynep & Sırrı çifti, aynı zamanda bu özel tasarım davetiyenin yanında aynı tasarımdan oluşan menü kartlarından da sipariş ettiler. Düğün mekanlarında her bir davetlinin tabağının üzerinde yer alacak bu şık menülerle, düğün günlerinin en güzel ayrıntılarını takım halinde dizayn etmemizi istediler, biz de en güzel şekliyle davetiyelerini ve menü kartlarını tasarladık.

Zeynep & Sırrı çiftinin davetiyelerinde kullanılan tüm detaylar, oldukça sade. Yazılar olabildiğince minimal tutuldu. Renk olarak pembenin en soft tonunu seçtik. Ve son olarak da muhteşem gümüş mühür dokunuşu ile eşsiz bir davetiye modeli yarattık.

Bu sade, minimal, şık ve lüks davetiye modelimizi yakından incelemek isterseniz aşağıdan ürünümüze ulaşabilir, kendi detaylarınızla sipariş verebilirsiniz.Zeynep & Sırrı Transparan Davetiye modelimizi incelemek ister misiniz?

Çiçek Kemerli Modern Bir Davetiye Modeli: Natalie Floral Transparan Davetiye

Modern Nikah Davetiyesi

Modern davetiyeler, farklı tasarımları ve minimal görüntüleriyle 2019’da da çok revaçta. Romantik ve klasik davetiye tercih edenlerin daha sade ve kibar yazı karakterlerine yönelmesi gibi daha modern ve hareketli bir düğün konsepti arayanlar da Natalie Çiçekli Aydınger Davetiye modelimiz gibi düğün davetiyesi modellerine yöneliyor.

Natalie, farklı yazı stili ve çift ismini ön plana çıkarması ile de oldukça beğenilen ve 2019’un en çok sipariş edilen davetiye modeli oldu. Online davetiye sipariş edecek çiftlerin önceliği olan hızlı sipariş, kolay iletişim ve hızlı teslimatın yanı sıra, en güzel davetiye modellerini satın alma imkanı da sağlayan Blush Davetiye, nikah davetiyesi modellerindeki çeşitliliğiyle göz kamaştırıyor.

En güzel davetiye modelleri için Floral Transparan Davetiyeler sayfamızı inceleyerek tüm nikah davetiyesi modellerimizi görebilirsiniz.Natalie Çiçek Kemerli Transparan Davetiye modelimizi beğendiniz mi?

Çerçeveli Davetiye Modeli: Charlotte Aydınger Davetiye

Çok güzel ve sade bir düğün davetiyesi olan Charlotte Transparan Davetiye modelimiz, zarif çerçeve detayı ve renkli ayrıntıları ile oldukça modern bir davetiye. Davetiyeleri modern olsun, sade olsun ve şık olsun ama aynı zamanda da zengin görünsün isteyenler için çerçeveli davetiyeler, bizim çokça önerdiğimiz modellerdir. Sade davetiyeler, minimal yapıları ve sade fontları sebebiyle etrafına farklı çerçeve ve renk detayları geçilerek renklendirilebilme avantajına sahipler. Dolayısıyla özel tasarım davetiye yaptırmak istediğinizde davetiye tasarımınıza çerçeve ekletmek-çıkartmak, çerçevenizin renkleri ile oynamak ve tamamen size özel bir davetiye yaratmak mümkün.

Charlotte modelimizin orijinali mavi tonlarında hazırlanmış olsa da, pembe davetiyeler, kırmızı davetiyeler, yeşil davetiyeler ya da lila davetiyeler arıyorsanız, mavi çerçeve detayı tamamen size özel olarak, istediğiniz renkte üretilebilir. Pembe davetiye ile oldukça romantik bir hava yakalayabileceğiniz gibi, davetiyelerinizin çerçevesinde kullanacağınız lacivert renk ile çok daha sport ve modern bir hava da yakalayabilirsiniz. Özel tasarım davetiyelerin farklı renk ve seçeneklerle yeniden şekillendirilebiliyor olması size sınırsız bir imkan veriyor. Seçtiği diğer bir model sade davetiyelerine çerçeve ekletmek isteyen çiftlere de Charlotte modelimizdeki çerçeve detayını eklemek mümkün.Charlotte Transparan Davetiye modelimizi yakından görmek ister misiniz?

Yeni Davetiye Modelleri

Farklı davetiye arayışında olanlar için  hazırladığımız yeni koleksiyonumuza son eklenenlerden, tozpembe kemerli zarif aydınger davetiye modelimiz Alyssa Transparan Davetiye, lüks düğün davetiyeleri ile modern davetiye tasarımlarını bir araya getiren Blush Davetiye‘de 2019’un en çok satan modellerinden biri.

Farklı davetiye modelleri eskiden farklı çiçek, çerçeve, desen demekken, artık yerini sade ve zarif detaylarla düzenlenen davetiyelere bıraktı. Lüks düğün davetiyeleri arayışında olan ama çiçek, desen gibi hiçbir ayrıntısı olmayan ancak yine de orjinal davetiye yaptırmak isteyenler için Alyssa Transparan Davetiye modelimizi öneriyoruz.

Bu modelin en büyük özelliği, lüks düğün davetiyeleri için sıklıkla kullanılan modern kaligrafisi, çift isminin ön plana çıkması ve tasarımın ana merkezi olması… Düğün mekanı, düğün tarihi, düğün saati gibi detayların ince ve zarif puntolarla yazıldığı bu farklı davetiye modeli, önümüzdeki senelerde de çiftlerin en beğendiği davetiye modellerinden olmaya devam edecek gibi görünüyor.Alyssa modelimizi yakından incelemek ister misiniz?

Neden Kişiye Özel Davetiye?

Kişiye özel davetiye ne demektir? Kişiye özel davetiye demek, aslında size özel baştan yaratılacak bir davetiye anlamına gelmez. Kişiye özel davetiye ile kastedilen, ucuz davetiye mantığından farklı olarak, size özel tasarım ile davetiyenizin renkleri, metnin yerleşimi, mühür gibi detaylarıyla onanabilen, materyal eklenip çıkarılabilen; yani kısacası kişiye özel tasarım ile hazırlanan davetiyelerdir.

Düğün davetiyesi siparişi sırasında kafası çokça karışan çiftler için şöyle özetlenebilir kişiye özel davetiye:

Kişiye özel davetiye ile özel tasarım davetiye, aynı şeyler değilse de oldukça birbirine yakın şeylerdir. Kişiye özel davetiyeler, Blush Davetiye gibi kendi tasarımını kendi yapan ve ihtiyacınız kadar basarak size özel çalışan davetiye firmalarının kendi tasarımları üzerinde yapacakları değişiklikler aracılığıyla size uyarlayacakları davetiyelerden oluşur. Ucuz davetiye pazarında mantık, tasarımın (çiçek deseni, kalp şekli vs. tasarımda yer alan her öğe) önceden on binlerce basılarak birim fiyatını en aza indirgemektir. Önceden on binlerce basılan bu kartlara sadece çift isimleri, düğün mekanı, düğün tarihi ve saati gibi detayların yazılı olduğu metinler, offset baskı makinelerinde basılır. Fiyatlarının uygun olması da bundandır. Siz çiçeğin rengini ya da yerini değiştirmek istediğinizde, bu ucuz davetiyelerde mümkün olmaz. Sadece metnin sıralanışı ile ilgili değişiklik isteyebilirsiniz.

Özel tasarım davetiyelerde ise tasarım ile %100 oynanabilir. Çiçeğin rengi değişebilir, davetiyede yer alan kalbin yeri değiştirilebilir, tasarım ile ilgili mümkün olan her değişiklik yapılır. Size özel; yani kişiye özel davetiye tasarlanabilir. Tasarım davetiyelerin en güzel özelliği budur. Sene başında davetiye firmalarının o sezon için belirlediği kataloglarda sıkışıp kalmazsınız davetiye siparişi verirken. Kişiye özel davetiye tasarımı yaptırarak, diler sade düğün davetiyesi, diler şatafatlı bir davetiye, ne arzularsanız onu tasarlatabilirsiniz.

Eğer davetiyeleriniz sizin için önemli değilse ve sadece davetlilere bilgi vermek amacıyla bastıracaksanız, özel tasarım davetiyeler bu sebeplerden size uygun olmayabilir. Kişiye özel davetiyeler, davetiyenize özendiğiniz, tıpkı gelinliğiniz, gelin çiçeğiniz, gelin ayakkabınız gibi özenerek seçtiğiniz durumlarda mantıklıdır ve maliyetleri ucuz davetiyelerden daha yüksektir.Bu yazıda kullanılan Zoe Floral Bantlı Transparan Davetiye modelini görmek ister misiniz?

Kaç Adet Davetiye Siparişi Vermeliyim?

Müşterilerimizden en sık gelen soru:

“Düğünüm için kaç adet davetiye siparişi vermeliyim?”

Bu sorunun cevabı oldukça basit. Öncelikle işi son dakikaya bırakmamak ve düğün davetiyelerinizi zamanında hazırlatabilmek için davetli listenizi birkaç ay önceden (hatta belki de düğün tarihiniz belli olur olmaz) hazırlamaya başlayın. Günümüzde size kolaylık sağlayacak bazı aplikasyonlar var: Facebook, Instagram, Twitter gibi uygulamalar sayesinde kontakta olduğunuz kişilerin listesi zaten elinizde mevcut. Burada bulunan ve düğününüze davet edeceğiniz kişilerle başlayabilirsiniz.

Ardından davetiye vereceğiniz, düğününüze gelmesini istediğiniz ancak sosyal medya hesapları olmayan kişileri de listeye dahil etmeyi unutmayın. Yaşça büyük olan davetliler; yani büyüklerimizin birçoğunun sosyal medya hesabı yok. Ya da yaşça çok küçük olan veya sosyal medyada var olmamayı tercih eden davetlilerinizi de düğün davetlileri listenize unutmayın.

Kaç adet davetiye sipariş etmeliyim sorusunun en güzel cevabı, detaylı ve eksiksiz bir liste hazırlamaktan geçer. Bu listede eşleri, topluca gelecek olan çekirdek aile üyelerini, bekar olan ve tek tek davet edilecekleri; yani kısacası bir davetiye ile kaç kişiyi çağırmanız gerektiğini belirleyin.

Örneğin 300 kişilik bir düğüne, çok büyük bir ihtimalle 200 adet davetiye yeterli olacaktır. 100 kadar çift ve 100 kadar da davetinize tek katılacak kişi olabileceğini göz önünde bulundurarak, biraz da hata payı bırakarak devam etmek en doğrusu.

1000 kişilik bir düğün daveti için davetiye sayısı da yine 700 civarı olmalı. 100 kişilik bir düğün için ise çok daha farklı, 70-80 adet davetiye yeterli olacaktır.

Davetiye sayısınızdan emin değilseniz, en azından 50-100 adet fazladan davetiye siparişi vermenizi öneririz. Aklınıza son anda gelen, listeyi eklemeyi unuttuğunuz ya da henüz liste yapmadığınız zamanlarda hafızanıza güvenerek belirlediğiniz ancak sonradan hesapta olmayan isimleri hatırladığınız durumlarda bu ek davetiyeler imdadınıza yetişecektir.

Kısaca belirtmek gerekirse;

100 davetli için 70 davetiye,
200 davetli için 150 davetiye,
300 davetli için 200 davetiye,
400 davetli için 250-300 davetiye,
500 davetli için 300-400 davetiye,
600 davetli için 400-500 davetiye,
700 davetli için 450-550 davetiye,
800 davetli için 600 davetiye,
900 davetli için 700 davetiye,
1000 davetli için 750-800 davetiye
gibi bir davetiye miktarından bahsedebiliriz.

Eğer farklı bir durumunuz varsa ve kaç adet davetiye bastırmanız gerektiğinden hala emin değilseniz, bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.Tüm çiçek kemerli davetiyelerimizi görmek ister misiniz?

Türkiye’den yurt dışına davetiye sipariş etmek istiyorum. Nelere dikkat etmeliyim?

Türkiye’den davetiye siparişi sırasında dikkat etmeniz gereken bazı konuları bu yazımızda toplamaya çalıştık. Özellikle Almanya, Fransa, Hollanda gibi Türklerin çok olduğu Avrupa ülkelerinden sık sık davetiye siparişi alıyoruz. Aynı zamanda www.blushinvitations.co.uk üzerinden yabancı ülkelere ve milletlere davetiye satışı yapıyoruz ve senede onlarca siparişi Avrupa’ya yolluyoruz. Bu davetiye talebi doğrultusunda senelerce edindiğimiz bilgileri buradan kısaca sizinle paylaşmak istedik:

  • ÜRÜN ÖZELLİKLERİ: Uzak ülkelerden davetiye siparişi verirken ürünü göremeyeceğiniz için mutlaka sipariş edeceğiniz ürünün kağıt kalitesi ve boyutlarını öğrenin. Blush Davetiye’de standart ölçülerimiz 14×20 cm’dir ve kağıt gramajımız davetiyelerde 300-350 gr arası, transparan aydınger zarflarda ise 200 gr’dir. Eğer davetiye modellerimizi daha yakından görmek isterseniz www.instagram.com‘dan Yakın Bakış kategorisi altındaki videolarımızı izleyebilirsiniz.
  • KARGO: Gönderinizin uluslar arası bir gönderi olduğunu ve davetiyelerinizin size sağlam ulaşacağından emin olun. DHL, UPS gibi uluslar arası alanda faaliyet gösteren kargo firmaları, davetiye siparişinizi en iyi şekilde size ulaştıracak firmalardır. Özellikle DHL Express muhteşem ertesi gün uygulaması ile kargonuzu bizden alıp, ertesi günün akşamına kadar size ulaştırıyor. 5 kg’lık bir kutuyu aşağıda yukarı 300-400 TL gibi bir fiyata taşıyan DHL’in bu servisi için sizden ek bir kargo ücreti tahsil edilir. Eğer vaktiniz varsa ve davetiyeleriniz daha uygun bir kargo ile taşınsın isterseniz PTT Kargo ile 15 günü bulan taşıma servisinin ücreti ise 150-175 TL civarıdır. Bunu davetiye siparişiniz öncesi davetiyelerinizi sipariş edeceğiniz firma ile mutlaka görüşün.
  • ADETLER: Türkiye’den davetiye siparişi verecekseniz ve Avrupa, Amerika, Avustralya gibi uzak bir ülkede yaşıyorsanız, mutlaka ama mutlaka 50-100 adet fazla davetiye siparişi verin. Türkiye sınırları içerisinde verilen düğün davetiyesi siparişlerinde bile çoğunlukla davetiyelerin yetmemesi ve sayının az hesaplanması sebebiyle müşterilerimiz ikinci bir sipariş geçmek durumunda kalıyor. Yurt dışında yaşayan Türkler için ise bu çok daha zor bir durum olacağı ve tekrardan üretim, ulaşım vb. süreçler zaman alacağı ve gereksiz kargo gideri yaratacağı için önceden sayıyı biraz fazla tutup, normalde 50-100 adet fazla davetiye sipariş etmeniz önerilir.
  • METİNLER: Eğer farklı bir dilde davetiye siparişi veriyorsanız, davetiye metnine ve yazım kurallarına çok dikkat edin. Blush Davetiye olarak İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde yapacağınız yazım hatalarını görebiliriz ve sizi uyarırız – ancak yine de davetiyelerinizde bir yazım hatası varsa ve davetiyeleriniz bu şekilde sizden onay almış ve basılmışsa bu müşterinin sorumluluğundadır. Diğer yabancı dillerde verilen siparişlerde de yine yazım hataları müşterinin sorumluluğundadır. Lütfen davetiye metnine birkaç kere göz atın ve tam emin olduktan sonra onayınızı verin.
  • İLETİŞİM: Her ülkenin yerel saatinin farklı olduğunu ve davetiye siparişinizi vereceğiniz firmanın bulunduğu ülkenin mesai saatlerinin farkında olun. Türkiye’de Blush Davetiye mesai saatleri, 10:00-19:00’dur. Bu saatler arasındaki aramalarınız önceliklidir. E-postalarınıza 24 saat dönüş yapılmaktadır.


Bu yazıda kullanılan davetiyeyi görmek için...

Yepyeni Bir Davetiye Modeli: Elif & Yunus Düğün Davetiyesi

Blush düğün davetiyeleri koleksiyonuna yeni bir model eklendi. Eloise Floral Transparan Davetiye modelimizde müşterimizin isteği üzerine bazı değişiklikler yapıldı ve sonuç olarak muhteşem bir düğün davetiyesi ortaya çıktı. Blush Davetiye koleksiyonundaki düğün davetiye modelleri arasında belki de en klasik; fakat aynı zamanda en sade düğün davetiyesi Elif & Yunus’un davetiyeleri.

İçerdiği klasik el yazısı stili ve solda çift ismi, sağda davetiye metni, düğün mekanı, düğün tarihi ve saati gibi detayların yer aldığı bu model, sitemizdeki en güzel düğün davetiye örnekleri arasında yerini aldı bile. Türkiye davetiye sektöründeki sade davetiye ve modern davetiye eksikliğini kapamaya çalışırken yarattığımız bu minimal davetiye serisi, git gide sizlerden de gelen fikirlerle çok güzel bir şekilde büyüyor.

Elif ile Yunus’un düğün davetiyesi, çiçek motifli kemerlerimizde süslenerek eşsiz bir davetiye örneği yaratıldı. Aynı zamanda nikah davetiyesi olarak da sipariş edebileceğiniz bu çok şık modele, aşağıdan ulaşabilirsiniz.

nikah davetiyesi, düğün davetiyesi modelleri, düğün davetiye örnekleri, davetiye örneği, türkiye davetiyeElif & Yunus Floral Transparan Davetiye modelimizi beğendiniz mi?

En Güzel Davetiye Modelleri

En güzel davetiye modelleri sayfamızda sizler için yepyeni davetiye modellerimizi paylaşmak istedik. Düğün hazırlığında olan ve nasıl bir davetiye modeli seçeceğine karar veremeyen, modern davetiye mi olsun, şık davetiye mi olsun, varaklı davetiye mi yoksa minimal davetiye mi olsun diye kendilerine soran çiftlere davetiye fikirleri hazırladık.

2019 düğün sezonu ile birlikte daha da sadeleşen davetiye modellerine, renk katmak amacıyla renkli, monogramlı ve çiçekli kemer detayları ekledik. Bu muhteşem detaylar, sizin seçeceğiniz çiçek desenleri ile veya düz renkli bir davetiye kemerinden gidecekseniz de yine sizin seçeceğiniz bir renk ile kişiselleşebilecek.

Lacivert bir kemer detayıyla ağırlaşan bir düğün davetiyesi, soft pembe tonları ile de doğal ve ferah bir his uyandıracak. Düğün konseptleri değiştikçe, davetiye tasarımları da değişen çiftlerimiz için onlarca farklı desen ve yüzlerce farklı davetiye kombini ile 2019 davetiye modelleri rehberimiz sizlerle.

En şık davetiye modellerimizi incelerken, diler renkli ve monogramlı sade ama çok şık davetiyeler, dilerseniz de daha renkli ve hareketli olan çiçek kemerli floral davetiyeler düğün gününüz öncesinde ışık saçacak. Düğün, nikah, kokteyl ya da sadece ufak bir eğlence, hiç farketmez, bu gün sizin özel gününüz ve her detayıyla güzel olmayı, güzel hatırlanmayı hak ediyor.

Aynı zamanda düğün davetiyelerinize ekleyeceğiniz minik kına kartları ile de kimleri sadece düğüne, kimleri kınanıza davet edeceğinize de karar verebilir, davetiyelerinizi daha da şık ve fonksiyonel bir hale getirebilirsiniz.Gülara modelimizi beğendiniz mi?

Sade Davetiye Modelleri: Modern Davetiye Seçimleri

Sade düğün davetiyesi arayışında olan çiftler için bu sene muhteşem bir koleksiyon hazırladık: Transparan Davetiyeler. Sade davetiye ya da modern davetiye olarak sınıflandırılan minimal davetiye modelleri, 2019 düğün sezonu ile birlikte daha da çok ilgi görmeye başladı. Artık evlenmek üzere olan çiftler, gösterişli, cafcaflı davetiye modellerindense, sade davetiye modelleri; yani modern davetiye tercih ediyorlar. Sade düğün davetiyesi nereden bulacağız diye düşünenlere özel, bu yıl Blush Davetiye olarak tüm davetiye modellerimizi güncelleyerek tüm koleksiyonlarımızı sadece minimal, sade ve modern davetiyelere ayırdık.

2018 senesinde çokça trend olan çiçekli, floral davetiye kartı tasarımlarının yerini bu sene sade düğün davetiyesi aldı. “Less is more” sözünü benimseyen, sade davetiye modelleri arasından bir seçim yapmak isteyen, modern davetiye siparişi vermeyi tercih eden çiftlerimiz için iki farklı seçeneğimiz mevcut.

“Davetiyem sade olsun, fazla bir hareket olmasın, dingin olsun ve modern görünsün”, diyenlere sade düğün davetiyelerinden oluşan Monogramlı Transparan Davetiye koleksiyonumuzu, “Sade düğün davetiyesi tercih ediyorum ama az da olsa renk, çiçek deseni veya hareket olsun” diyen çiftlerimize ise Floral Transparan Davetiye koleksiyonumuzu öneriyoruz.

Sade davetiye modelleri arasından seçeceğiniz her tasarım size özel olarak uyarlanabiliyor. Floral davetiyelerde birçok farklı çiçek deseni ile davetiyelerinizi kişiselleştirebiliyorsunuz ve renk skalamızda yer alan renk seçeneklerinden kendi beğendiğiniz renklerle davetiyelerinizi renklendirebiliyorsunuz.

Ana tasarımın Blush Davetiye tarafından tasarlandığı, renk ve desenlerin sizler tarafından kişiselleştirilerek bambaşka, kimsede olmayan davetiye modellerinin mümkün olduğu koleksiyonlardan biriyle devam etmek isterseniz tıklayın.

sade düğün davetiyesi, sade davetiye, modern davetiye, sade düğün davetiyesi, sade davetiye modelleriSade Davetiye Modellerimizi gördünüz mü?