Sık Sorulan Sorular

Bize sıkça sorulan sorulardan derlenen soru ve cevapları inceleyebilirsiniz. Sorunuzun cevabını burada bulamadıysanız iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir, aklınıza takılan tüm konularda yardım alabilirsiniz.


Tüm tasarımlar size mi ait?

Evet, Blush Davetiye'de gördüğünüz her tasarım bizim tarafımızdan tasarlanıyor. Tasarım, baskı ve çekim sürecinden sonra sitemize yüklenen ürünlerin tümü bize aittir ve telif hakları ile saklanmaktadır.

Kağıt kaliteniz nedir?

Davetiyelerde ve masa aksesuarlarında kullandığımız kağıtlar pamuksu yüzeyiyle en yüksek kalite 350 gr beyaz kağıtlardan oluşur. Sitemizden satın aldığınız tüm davetiyeler aynı kalite kağıda basılır. Transparan zarflarımız da yine en yüksek kalite ve piyasadaki en kalın parşömen/aydınger kağıtlardan üretilir. Mühürlerimiz, kendi üretimimiz olup, farklı renk seçeneklerimiz mevcuttur.

Varaklı veya Letterpress (sıcak baskı) davetiye yapıyor musunuz?

Sitemizde gördüğünüz tüm davetiye modellerinin gümüş, altın ve bakır varaklı baskıları yapılmaktadır. Kalın kağıda yazıların gömülmesi şeklinde gerçekleştirilen sıcak baskı (letterpress) hizmetimiz de tüm modellerimiz için geçerlidir. Varaklı ve sıcak baskıların fiyatları farklıdır.

Varaklı Baskı ve Letterpress davetiyelerin ücretleri neden farklı?

Varaklı ve letterpress (sıcak baskı) davetiyelerin üretiminde size özel metal klişeler hazırlanmaktadır. Metal klişelerin hazırlanması ve tek tek elle baskı makinesinde basılması sebebiyle daha çok işçilik gerektirir ve klişe maliyeti vardır. Bu nedenle dijital baskılardan farklı olarak bu davetiye modelleri daha farklı fiyatlandırılır.

Numune gönderimi yapıyor musunuz?

Türkiye'nin tüm illerine ve yurt dışına ücretsiz numune gönderimimiz vardır. Türkiye içerisinde kargo karşı ödemeli olarak, yurt dışına ise 25€ ön ödemeli olarak dünyanın her yerine numune ürün göndermekteyiz. Ürünlerimizi yakından görmek ve dokunarak incelemek istiyorsanız yurt içinden numune siparişi sayfamızdan sipariş verebilirsiniz. Yurtdışı numuneleri için lütfen bizimle iletişime geçin.

Davetiyelerimizi sipariş ettikten sonra süreç nasıl işliyor?

Sitemizden davetiye siparişi verdiğiniz sürecimiz şu şekilde işlemektedir:

  • Siparişinizi tamamlıyor ve size ulaşabileceğimiz e-posta adresinizi sipariş sırasında doğru bir şekilde giriyorsunuz.
  • Havale ile yapılan siparişlerde havale ödemenizi hesabımıza iletiyorsunuz. (Ödemesi alınmayan hiçbir siparişin tasarım çalışmasına başlanmamaktadır.)
  • Bize iletmiş olduğunuz e-posta adresiniz üzerinden sizinle iletişime geçiyor ve davetiyenizde yazacak bilgileri rica ediyoruz.
  • Bize gönderdiğiniz bilgilerle davetiyelerinizin tasarımları yapılıyor. Bu süreçte üç revize hakkınız vardır. Bu üç revize hakkını aşmamak için, değişiklik istediğiniz tüm noktaları birer birer listeleyip tek seferde bize göndermenizi rica ederiz.
  • Revizeler sonrasında baskı öncesinde onayınız alınıyor.
  • Onayı verilen tasarımlar baskıya gidiyor.
  • 4-5 günlük baskı süreci sonrasında davetiyeleriniz özenle kutulanıyor ve adresinize kargolanıyor.
Kaç adet davetiye sipariş etmeliyim?

Davetiye siparişlerinizde aklınızdaki adetten en azından 50 adet fazla sipariş etmenizi öneririz. Sonradan akla gelen misafirler, fotoğrafçıya çekim için verilecek davetiye gibi birçok ek davetiye ihtiyacı doğabilmekte ve sonradan sipariş edilen bu ek davetiyeler, adet sayıları az olduğu için sizin için daha maliyetli olabilmektedir.

Davetiyelerim zarflanmış halde mi bana ulaşacak, yoksa ben mi zarflayacağım?

Davetiyeleriniz, tüm parçaları ile birlikte size demonte halinde iletilir. Bunun en büyük sebebi zarflanmış ve mühürlenmiş davetiyelerin kargo sırasında yolda zarar görebilmesidir. Özenle kutulanan davetiyeleriniz size zarflanmaya hazır halde, eğer mühürlü bir model sipariş ettiyseniz de mühürleriniz bir yapışkan yardımı ile kolayca zarflarınıza yapıştırılabilecek halde teslim edilir.

Davetiyelerinizin zarflanması konusunda size yardımcı olabilmesi için en az 1 adet hazırlanmış davetiye, siparişinizle birlikte kutu içerisinde size iletilir. Bu örnekten yola çıkarak davetiyelerinizi hazırlayabilirsiniz.

Farklı bir organizasyon için davetiye bastırabilir miyim?

Düğün davetiyelerinin yanı sıra diğer tüm ihtiyaçlarınız için yardımcı olabiliyoruz. Nişan davetiyeleri, vaftiz davetiyeleri, sünnet davetiyeleri, doğum günü davetiyeleri, kına davetiyeleri ve daha birçok özel gün davetiyeleri için sipariş verebilirsiniz.

Bize özel numune çalışabilir misiniz?

Numuneler, elimizdeki önceden basılan numunelerden gönderilmektedir ve size özel tasarım hazırlayıp numune gönderme gibi bir hizmetimiz yoktur. Tüm tasarım çalışmalarımız sipariş tamamlanıp ödemesi alındıktan sonra başlar.

Teslimat süreniz nedir?

Siparişleriniz ortalama olarak 7-10 iş günde size kargolanır. Bu süreç sizin tasarım onayınızı geciktirmeniz durumunda belirtilen süreyi aşabilir. Bizim önerimiz, davetiyelerinizi teslim almak istediğiniz tarihten en az 1 ay öncesinde siparişini tamamlamanızdır. Geç verilen siparişlerin zamanlamasından, kargo süreçlerinde yaşanan aksiliklerden ve müşterinin onay verdiği, basıma alınan ürünlerde hata çıkması durumunda yeniden üretime ayrılacak zamandan Blush Davetiye sorumlu değildir. Firmamızın teslimat için söz verdiği tarih 7-10 iş günüdür ve bundan öncesinde talep edilen davetiyelerin istenilen tarihe yetişmemesi durumunu göz önünde bulundurmak müşterinin sorumluluğundadır.

Yabancı dilde davetiye yapıyor musunuz?

Tüm dillerde davetiye tasarlayabiliyoruz. Davetiye siparişinizi verdikten sonra e-posta ile bize göndereceğiniz davetiye içeriklerinde bunu bize belirtmeniz yeterlidir.

Yurt dışına gönderim yapıyor musunuz?

Yurt dışına anlaşmalı olduğumuz DHL firması ile gönderim yapıyoruz. Yurt dışı gönderilerimiz Avrupa'ya 24 saat içerisinde, diğer uzak bölgelere ise 2 gün içerisinde ulaşmaktadır. Böyle bir talebiniz olduğunda bunu lütfen sipariş öncesinde bize e-mail atarak belirtiniz. Yurt dışı gönderi ücretleri Avrupa ve yakın çevresi için sipariş başına 35€, daha uzak ülkeler için (ABD, Çin, Avustralya vb.) 85€'dur.

Yurt dışı gönderilerde gümrükte çıkabilecek tüm vergi ve harçlar, müşteriye aittir. Böyle bir durumda DHL firması sizinle iletişime geçip sizi bilgilendirmektedir.

Özel tasarım yapıyor musunuz?

Özel tasarım hizmetimiz var, ancak özel tasarımların fiyatlandırması farklıdır. Fiyat bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Özel tasarım ürünler için 1 ay öncesinden iletişime geçmenizi öneririz. Özel tasarım davetiyeler, daha uzun bir çalışma gerektirdiğinden kısa sürede teslimatı talep edilen özel tasarım davetiyelere onay veremeyebiliriz.

Sadece dijital tasarım yapıyor musunuz?

Davetiyelerimiz tamamen baskı ürünü olup, herhangi bir tasarımımızın dijital satışı bulunmamaktadır. Davetiyelerini bizden satın alan çiftlerimize, iş teslimi sırasında belirtmeleri durumunda davetiyelerinin dijital hallerini de e-posta olarak iletebilmekteyiz.

Ekrandaki renklerle kağıttaki renklerde farklılık olabilir mi?

Bilgisayar/telefon ekranları ile dijital baskı arasında ufak renk farklılıkları olabilmektedir. Seçtiğiniz rengin davetiyelerinizde nasıl duracağından emin olamıyorsanız, bizden numune gönderimi ile birlikte renk skalamızın kağıda basılmış halini de talep edebilirsiniz.

Kredi Kartı ile ödeme yapabiliyor muyuz?

Sitemiz üzerinden kredi kartı ile ödeme imkanınız vardır. Tüm kredi kartlarına 12 aya varan taksit imkanı ile güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Havale ile ödeme yapabiliyor muyuz?

Havale ile ödeme kabul ediyoruz. Siparişinizi verdikten sonra sepet tutarınızı, size gelecek e-posta içerisinde yazan banka hesaplarımızdan birine iletebilirsiniz. Karışıklık olmaması açısından, banka havalesi sırasında açıklama kısmına siparişi verirken kullandığınız ad ve soyadı yazmanızı rica ederiz.

5 iş günü içerisinde havale ödemesi alınmayan siparişler sistemimizden silinir ve otomatik olarak iptal edilir.

Siparişimizi iptal edebilir miyiz?

Sitemizden verdiğiniz tüm siparişler, eğer tasarım çalışmasına başlanmamış ise ilk sipariş günü içerisinde iptal edilebilir. Tasarımına başlanan siparişlerin iptali için 100 TL tasarım ücreti kesilmekte ve geri kalan ücret tarafınıza iade edilmektedir.

Basımı onayı verilmiş, basıma girmiş veya basımı tamamlanmış ürünlerin iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

İade kabul ediyor musunuz?

Ürünlerimiz kişiye özel ürünler olduğu ve tekrar satılması mümkün olmadığı için teslim alınan ürünlerin iadesi mümkün değildir. Eğer davetiyelerinizde memnun olmadığınız bir nokta varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Yeniden basım gerektiren tüm durumlarda indirimli ücretlerle yeniden basım sağlayabiliyoruz.

Blush Davetiye tarafından kaynaklanan (yanlış tasarım uygulaması, yanlış modelin hazırlanması gibi) tüm durumlarda ücretsiz yeniden basım imkanınız vardır. Tarafınızdan onayı verilen; ancak sonrasında yazım hatası gördüğünüz durumlarda, Blush Davetiye sorumluluk kabul etmemektedir. Bu gibi durumlarda size sunacağımız indirimli baskı imkanları ile size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen bu ve benzeri durumlarda bizimle iletişime geçiniz.

Basım onayından önce mutlaka size gönderilen tasarım taslaklarını bir yazıcıda bastırıp, inceleyin. Birkaç yakınınıza gösterdikten sonra iyice emin olduğunuzda baskı onayını vermeniz tasarımda oluşabilecek yazım hatalarını önlememize yardımcı olacaktır.